Často kladené dotazy

  1. Je instalace skutečně zdarma, není v tom nějaký háček?

Ano, standardní instalace je opravdu zcela zdarma, náš technik Vám nainstaluje přijímací sadu včetně kabeláže a konfigurace Vašeho PC a vy neplatíte nic, pouze následné měsíční platby dle zvoleného tarifu.

  1. Je nutná přímá viditelnost na vysílač?

Ano, pro kvalitní připojení je opravdu nutná přímá viditelnost, v případě pochybností nás kontaktujte, nezávazně prověříme dostupnost služby.

  1. Je rychlost garantována, případně jaká je agregace?

Ne, rychlost není garantována (viz minimální rychlost v ceníku), v naší síti se však agregace téměř neprojevuje, máme dostatečné rezervy v naší konektivitě které bez vetších problémů pokryjí případné špičky, „agregace“v naší síti je tedy ovlivněna pouze aktivitou dalších uživatelů připojených na stejném AP (vysílači).

  1. Konkurence však nabízí „garantovanou“ rychlost bez agregace…

Je to nesmysl, konkurence velmi často záměrně neuvádí agregaci (případně minimální rychlost), čímž uvádí zákazníka v omyl.

  1. Proč zrovna rychlost 4Mb/s (viz ceník)? Má to vůbec smysl v dnešní době?

Ano, pro nenáročné uživatele a začátečníky je to rychlost plně dostačující, stránky se načítají svižně. Problém může být s přehráváním videa ve vysokém rozlišení a při stahování větších souborů, rychlost není vhodná na torrent.

  1. Mohu kdykoliv zvýšit nebo snížit rychlost?

Ano, stačí zavolat zvýšení/snížení rychlosti provedeme do 24 hod.